Cauta-ma, gaseste-ma, iubeste-ma sau poezia unui desen

Ieri pornind de la unul dintre desenele adolescentine din anul 2001 despre care am scris in postarea anterioara am facut nudul de mai sus si am transpus si in versuri trairea de acum 12 ani Nu voi critica acest desen din punct de vedere artistic pentru ca cel mai important lucru este mesajul pe care […]

Citeşte mai mult

Cauta-ma, gaseste-ma, iubeste-ma

Azi am rasfoit niste desene si picturi vechi, de acum 10-11-12 ani in care apare foarte des, aproape in mod obsesiv imaginea unei femei cu mainile inaltate spre cer care parca ar vrea sa strice: „Cauta-ma! Gaseste-ma! Uite-ma, sunt aici, singura! Iubeste-ma! Sunt gata sa ma ofer!”. Nu or fi ele niste capodopere dar mi-au […]

Citeşte mai mult