Ma numesc Corina Chirila si obisnuiesc sa desenez si sa pictez de cand aveam 13-14 ani.Nu am facut niciodata studii de specialitate si am ales un alt drum in viata mea profesionala dar pentru mine pictura va ramane cea mai placuta modalitate de petrecere a timpului liber si cel mai frumos mod in care eu imi exprim cele mai profunde trairi. Imi place sa astern pe carton, hartie, panza toate sentimentele mele, toate dorintele si fanteziile mele, toate lucrurile la care aspir dar nu pot sa ajung, toate lucrurile la care pot doar sa visez.
Muzeul Național al Țăranului Român, împreună cu Asociația Social Team și Galeria Arhiva de Artă, au onoarea să vă invite vineri, 28 martie 2025, de la ora 17.30, Sala Noua Galerie, la vernisajul expoziției de artă plastică MAPAMOND, organizată cu scop caritabil în beneficiul Societății Naționale de Cruce Roșie din România. Expoziția cuprinde o colecție […]